23.03.2020

Program „Pauza” podatkową odpowiedzią Krakowa na epidemię

Izabela Ustymenko

Prezydent Miasta Krakowa, po konsultacjach z lokalnymi krakowskimi przedsiębiorcami, podjął w ostatnich dniach kroki służące odciążeniu podatkowemu przedsiębiorców. W opublikowanym na stronie internetowej liście otwartym Prezydent zapowiedział wdrożenie programu „Pauza”, w ramach którego miasto deklaruje, że płatności podatków i opłat lokalnych, przede wszystkim najistotniejszego z nich podatku od nieruchomości, na wniosek przedsiębiorcy będzie odraczana za okres od marca do maja włącznie lub rozkładana na raty. Dodatkowo, zgodnie z zapowiedzią Prezydenta, organy przychylniej rozpatrywać będą ewentualne wnioski przedsiębiorców o umorzenie zaległości podatkowych z tego tytułu – w sytuacji, w której sytuacja ekonomiczna uniemożliwi przedsiębiorcom ich pełną spłatę.

Oprócz zapowiedzi dalece szerszego stosowania ulg podatkowych, Prezydent Krakowa zapowiedział również m.in. zwolnienie z czynszów za okres epidemii – w zakresie lokali należących do Gminy Kraków.

Pełna treść listu otwartego Prezydenta pod:

https://www.krakow.pl/aktualnosci/238233,26,komunikat,prezydent_krakowa_wprowadza_program__pauza_.html?_ga=2.18678265.1328156518.1584459335-1687363080.1584459335

Szczegółowe instrukcje w zakresie stosowania ulg podatkowych znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa pod linkiem poniżej. Kancelaria służy wszelką pomocą i konsultacją prawną w redagowaniu i przygotowywaniu wniosków o zastosowanie ulg podatkowych.

https://www.bip.krakow.pl/?news_id=123337

 

 

 

 

Izabela Ustymenko
AUTOR TEKSTU
Izabela Ustymenko

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Kraków
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl