09.04.2020

Przez paczkomat do urzędu

Izabela Ustymenko

W Gorzowie Wielkopolskim ruszył pilotażowy program InPost Urząd24, którego celem jest umożliwienie załatwienia spraw urzędowych przez wyspecjalizowane paczkomaty. Chcąc załatwić określoną sprawę w urzędzie miasta trzeba będzie zarejestrować się na stronie internetowej, wypełnić właściwy formularz, opłacić przesyłkę, wydrukować i nakleić przesłaną etykietę, a następnie złożyć tak przygotowaną paczkę w specjalnym urządzeniu. Pozwoli to uniknąć zarówno osobistej wizyty w urzędzie miasta, jak i stania w kolejkach na poczcie, a do tego urządzenia te byłyby dostępne 24/ dobę przez 7 dni w tygodniu. Do rozstrzygnięcia pozostają jednak pewne kwestie prawne, np. czy nadanie sprawy w paczkomacie w ostatnim dniu terminu pozwala na zachowanie terminu?

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Kraków
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl