23.03.2020

Od piątku zniesiony został zakaz najmu krótkoterminowego.

Marcin Wierzbicki

Na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. wprowadzono w Polsce do odwołania stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, czym zastąpiono stan zagrożenia epidemicznego.

Rozporządzenie wprowadzające stan epidemii obowiązuje od piątku 20 marca i nie przewiduje już zakazu działalności związanej z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkiego zakwaterowania określonej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w sekcji I – „Działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi” w podklasie 55.20. Przypominamy, że taki zakaz obowiązywał od soboty 14 marca do czwartku 19 marca.

W dalszym ciągu, można też prowadzić działalności związane z zakwaterowaniem w formie hoteli i podobnych obiektów zakwaterowania (podklasa 55.10), pól kempingowych i pół namiotowych (podklasa 55.30) czy też pozostałych zakwaterowań (podklasa 55.90).

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Kraków
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl