18.06.2020

Platforma Re-open EU ułatwi bezpieczną podróż i turystykę w UE

Izabela Ustymenko

Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową Re-open EU (dostępną pod adresem: https://reopen.europa.eu/), która ma na celu bezpieczne wznowienie podróży i turystyki w całej Europie. Poza zamieszczanymi na bieżąco przez Komisję informacjami na temat granic, środków transportu i usług turystycznych, na platformie znajdą się również informacje dostarczane przez państwa członkowskie dotyczące ograniczeń w podróżowaniu, zdrowia publicznego i środków bezpieczeństwa, jak choćby konieczny do zachowania odstęp między osobami czy obowiązek noszenia maseczek. Nowe rozwiązanie umożliwi przemyślane i bezpieczne planowanie podróży po krajach europejskich, czy to w celach wakacyjnych, biznesowych czy jakichkolwiek innych.

Jak wskazuje Thierry Breton, Komisarz ds. rynku wewnętrznego, „Strona Re-open EU, którą dzisiaj uruchamiamy, zapewni podróżującym łatwy dostęp do informacji, które pomogą im bez obaw ułożyć plany podróży i zachować bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Pomoże to również właścicielom małych restauracji i hoteli, a także miastom w całej Europie, czerpać inspiracje z innowacyjnych rozwiązań wymyślonych przez innych”.

Platforma zawiera informacje w 24 językach urzędowych UE i jest również dostępna w wersji mobilnej.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Kraków
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl