22.04.2021

Zbliża się czas rozliczeń Tarczy Finansowej 1.0 z Polskiego Funduszu Rozwoju!

Mariusz Purgał

Polski Fundusz Rozwoju udostępnił niedawno zasady rozliczania Tarczy 1.0, o którą można było się ubiegać wiosną i latem zeszłego roku. Zmianie uległ również regulamin Tarczy, umożliwiający przedsiębiorcom (prowadzącym działalność pod jednym z 54 kodów PKD) umorzenie 100% subwencji.

 

Procedurę rozliczenia subwencji określa się w sześciu krokach:

 1. Zainicjowanie procedury przez bank, za pośrednictwem którego zawarto umowę subwencji; przedstawia on PFR propozycję wysokości subwencji podlegającej zwrotowi.
 2. Zweryfikowanie treści oświadczenia o rozliczeniu subwencji finansowej; czy wszystkie wymagane pola zostały uzupełnione, a także czy dane zawarte w oświadczeniu są prawidłowe.
 3. Wypełnienie m.in: oświadczenia o wysokości straty na sprzedaży oraz oświadczenia o spadku przychodów.
 4. Poddanie oświadczenia autoryzacji.
 5. Weryfikacja oświadczenia przez PFR.
 6. Podjęcie decyzji przez PFR.

Oświadczenie o rozliczeniu subwencji trzeba złożyć maksymalnie w ciągu 10 dni roboczych od pierwszej rocznicy otrzymania środków!

Warto także pamiętać, że przedsiębiorcy nieuprawnieni do 100% umorzenia subwencji mogą liczyć jedynie na 75% otrzymanej subwencji. Spłata subwencji zostanie podzielona na 24 raty, a w razie niezgody z kwotą wyliczoną przez PFR można się domagać postępowania wyjaśniającego.

Jak rozliczyć swoją subwencję? Czy na pewno przysługuje pełne umorzenie subwencji? Zapraszamy do kontaktu! Nasz doświadczony zespół z chęcią odpowie na wszelkie pytania nurtujące przedsiębiorców.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Kraków
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

  Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
  Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
  Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl